Základem cloud computingu je virtualizace podnikového datacentra. Ta spočívá v tom, že jeden fyzický počítač může po virtualizaci hostit více tzv. virtuálních počítačů, které ale z hlediska aplikací a systémů fungují tak, jako by se jednalo o fyzický počítač. Na jednom fyzickém počítači je tak možné souběžně spustit několik operačních systémů.

Fyzický počítač – klasický „hmotný“ počítač sestávající z hardware (procesor, paměť, pevný disk atd.)

Virtuální počítač – virtuální počítač softwarově simuluje fyzický počítač. Pomocí virtualizačního softwaru je zajištěno, že se tváří jako fyzický počítač a může na něm běžet příslušný operační systém.

Na jednom fyzickém počítači může běžet několik virtuálních počítačů a naopak jeden virtuální počítač může využívat výpočetních prostředků více fyzických počítačů. Virtuální počítač se může rovněž snadno přesouvat z jednoho fyzického počítače na druhý (například v případě výpadku). Virtuálními počítači mohou být jak servery tak klientské stanice (desktopy).

Virtualizace serverů - při virtualizaci serverů provedeme migraci vašich fyzických serverů do virtuálního prostředí.

Virtualizace desktopů - při virtualizaci desktopů zajistíme běh operačního systému a aplikací a systémů na serverech a uživatelé k nim budou přistupovat přes síť prostřednictvím svých terminálů.

Při řešení od společnosti VMware stavíme na virtualizační platformě VSphere.

Při řešení od společnosti Microsoft používáme Windows Server 2008 R2 s Hyper-V a produkty z rodiny Microsoft System Center.

Chcete virtualizovat servery ve Vaší firmě? Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!

Dalším krokem k přechodu na cloud je privátní cloud. Přečtěte si více.

  

Novinky

nahrada-pc-u-strojirenskeho-podnikuNáhrada průmyslových PC jiného dodavatele a klasických PC používaných pro řízení výroby u strojírenského podniku spolehlivou...
reseni-od-mosysu-pomaha-vyrobci-ovocnych-stavNaše řešení pomohlo výrazně zvýšit produktivitu práce. Pracovníci již nemusí ručně zadávat data z ERP systému do operátorských panelů...

Z našeho řešení

z-naseho-reseniCloud computing je dnes termín skloňovaný ve všech pádech. Co může cloud computing přinést Vaší firmě? Přečtěte si více o našem řešení Cloud Computingu, které pomůže Vaší firmě.