Dalším krokem je privátní cloud, kdy podnik využívá své výpočetní prostředky jako službu. Pro privátní cloud je klíčové úplné oddělení výpočetních prostředků – procesoru, paměti resp. jejich výpočetního výkonu, úložiště dat – pevného disku a dalších od fyzické vrstvy a serverů a jejich sdílení mezi uživateli. Výpočetní prostředky jsou pak přidělovány vždy tomu, kdo je potřebuje a žádný uživatel se nemusí omezovat. Cloud computing dále poskytuje obrovskou škálovatelnost – možnost měnit nároky – například rozšíření z 5 uživatelů na 50.

Pružné a škálovatelné výpočetní prostředky jsou pak doručovány jako služba interním klientům, kteří k nim přistupují prostřednictvím síťového připojení ze svého počítače. Využívání služby může znamenat například používání ekonomického systému, plánování a vykazování obchodních schůzek prostřednictvím SharePointu nebo sdílení dokumentů. Veškeré služby mohou uživatelé používat vzdáleně všude tam, kde je k dispozici internetové připojení, včetně mobilních zařízení.

V prostředí privátního cloudu mohou uživatelé využívat samoobslužný portál, kde mohou například žádat o navýšení kapacity provozovaného cloudu, spustit nový virtuální server nebo provést instalaci nové služby. Je možné přidělit výpočetní prostředky pouze dočasně – například externistovi pracujícím na nějakém projektu. Privátní cloud je rovněž vysoce automatizovaný - výpadky služeb a požadavky uživatelů jsou řešeny automaticky.  


Privátní cloud pro Vás stavíme na technologiích VMware nebo Microsoft:

Při řešení od VMware používáme cloudové řešení vCloud Suite.

Řešení od Microsoftu je založeno na edici ECI Datacenter.


Chcete mít ve Vaší firmě privátní cloud? Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přečtěte si o veřejném cloudu.

Novinky

nahrada-pc-u-strojirenskeho-podnikuNáhrada průmyslových PC jiného dodavatele a klasických PC používaných pro řízení výroby u strojírenského podniku spolehlivou...
reseni-od-mosysu-pomaha-vyrobci-ovocnych-stavNaše řešení pomohlo výrazně zvýšit produktivitu práce. Pracovníci již nemusí ručně zadávat data z ERP systému do operátorských panelů...

Z našeho řešení

z-naseho-reseniCloud computing je dnes termín skloňovaný ve všech pádech. Co může cloud computing přinést Vaší firmě? Přečtěte si více o našem řešení Cloud Computingu, které pomůže Vaší firmě.