Nabízíme řešení následujících oblastí průmyslové automatizace:


Řízení strojů (PLC)

Umožníme Vám řídit Vaše stroje a výrobní linky prostřednictvím PLC (Programmable Logic Controller). PLC se liší od průmyslových počítačů tím, že zpracovávají program cyklicky a jejich periferie jsou přímo uspůzobeny pro napojení na technologické procesy. Periferie tvoří digitální a analogové vstupy a výstupy. Dodáváme jak kompaktní, tak modulární systémy. Zajišťujeme nasazení i programování PLC, k čemuž disponujeme týmem zkušených odborníků.

Dodáváme především řídící systémy SIMATIC od největšího světového výrobce PLC – firmy SIEMENS. Řadu projektů jsme realizovali s řadou SIMATIC S5. Nyní pokračujeme s úspěšným nástupcem – řadou SIMATIC S7. Pro řídící systémy SIMATIC je charakteristická především jejich robustnost a spolehlivost.
 


Vizualizace

Vizualizace umožňuje grafické znázornění řízených technologií. Vizualizaci realizujeme na základě SCADA systémů PROMOTIC, SIMATIC WinCC od společnosti SIEMENS, RobView od společnosti ABB či novaPro od společnosti SAUTER.

Pro vizualizaci prostřednictvím SCADA systémů nabízíme ucelenou řadu panelových počítačů a průmyslových monitorů.
 


Měření a řízení procesů

Pro měření a řízení procesů nabízíme vysoce odolné moduly
s možností pracovat ve vysokém rozsahu teplot, napájecích napětí a datových sběrnic, s jejichž pomocí probíhá komunikace s nadřazeným systémem.

Jsou to moduly, s jejichž pomocí probíhá zpracování analogových signálů ze snímačů, jako jsou termočlánky, tepelná čidla, čidla tlaku apod.

Pro větší rychlost zpracování vzorků měření a rychlost odezvy regulační smyčky pak můžete zvolit zpracování signálu prostřednictvím PC karet pro sběrnice PCI, PCI expres, ISA nebo PC/104.
Zpracování dat
Pro zpracování dat z nejrůznějších zdrojů nabízíme kompletní řadu průmyslových PC – jak výkonné průmyslové počítače a servery, tak jednoduché kontroléry na bázi DOSu, Win.CE a embedded PC na bázi Linuxu, Win XP embedded, případně Win 7 embedded. Kontroléry a embedded PC jsou většinou bez točivých součástí a s pasivním chlazením, což zajišťuje jejich spolehlivost v náročném průmyslovém prostředí.


Monitoring výroby

Monitoring problémů ve výrobě a analýza jejich příčin má velký význam ve zpětné úspoře nákladů a prostředků. Námi dodané řešení pro monitoring výroby se Vám tak díky úspoře nákladů může mnohokrát zaplatit. Naše řešení pro sledování výroby Vám umožní krok za krokem sledovat chod produktu Vaším výrobním procesem a příčiny zdržení, poruch, či jiných nestandardních stavů. Poskytne Vám přesný časový snímek chodu Vašich strojů nebo linek. Ať již jde o pouhé binární signály, určující v jakém stavu se daný stroj právě nachází, nebo o komunikaci založené na libovolném průmyslovém protokolu, ve všech případech jsme Vám schopni ze získaných dat poskytnout smysluplné závěry a náležitě je vizualizovat. Na přehledné vizualizaci pak můžete sledovat stav Vašich zařízení, příčiny jednotlivých problémů a učinit příslušné kroky k nápravě.


Novinky

nahrada-pc-u-strojirenskeho-podnikuNáhrada průmyslových PC jiného dodavatele a klasických PC používaných pro řízení výroby u strojírenského podniku spolehlivou...
reseni-od-mosysu-pomaha-vyrobci-ovocnych-stavNaše řešení pomohlo výrazně zvýšit produktivitu práce. Pracovníci již nemusí ručně zadávat data z ERP systému do operátorských panelů...

Z našeho řešení

z-naseho-reseniCloud computing je dnes termín skloňovaný ve všech pádech. Co může cloud computing přinést Vaší firmě? Přečtěte si více o našem řešení Cloud Computingu, které pomůže Vaší firmě.