Cloud computing Vám umožní používat Vaše aplikace a systémy prostřednictvím Internetu bez ohledu na to jestli tato aplikace běží na Vašem serveru nebo Vám ji poskytuje dodavatel cloudových služeb.

Základem cloud computingu je virtualizace Vašich počítačů. Virtualizace serverů umožní aby na jednom fyzickém počítači běželo více tzv. virtuálních počítačů, které představuje více operačních systémů. Při virtualizaci desktopů využívají uživatelé prostřednictvím tzv. tenkého klienta přes síť nebo internet svůj virtualizovaný počítač, který běží na serverech. Virtualizace zvýší výkonnost, sníží spotřebu energie, nároky na údržbu a správu uživatelů, zjednoduší instalaci a umožní rychlejší obnovení při výpadku.

Virtuální počítače umožní pružné a škálovatelné přidělování výpočetního výkonu (procesoru a paměti) a prostoru na disku jednotlivým uživatelům. V tzv. privátním cloudu využívají uživatelé prostřednictvím Internetu aplikace a systémy podniku, které běží na virtualizovaných serverech společnosti. Připojovat se mohou i vzdáleně mimo podnik a z mobilních zařízení. Aplikace a systémy využívají jako samoobslužnou službu – sami mohou zvyšovat kapacitu nebo instalovat nové služby.

Veřejný cloud je poskytování softwaru (aplikací, systémů), platformy (operačního systému a vývojových nástrojů) nebo hardware prostřednictvím Internetu. Software nebo hardware fyzicky běží u poskytovatele služeb a uživatel k nim vzdáleně přistupuje prostřednictvím Internetu. Podnik tak může používat software aniž by vlastnil servery potřebné pro jejich provoz.

Podnik se může rozhodnout které aplikace a systémy si ponechá v privátním cloudu a které bude využívat prostřednictvím veřejného cloudu.

Chcete zavést ve Vaší firmě cloud computing? Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Seznamte se blíže s virtualizací.

Seznamte se blíže s privátním cloudem.

Seznamte se blíže s veřejným cloudem.

Novinky

nahrada-pc-u-strojirenskeho-podnikuNáhrada průmyslových PC jiného dodavatele a klasických PC používaných pro řízení výroby u strojírenského podniku spolehlivou...
reseni-od-mosysu-pomaha-vyrobci-ovocnych-stavNaše řešení pomohlo výrazně zvýšit produktivitu práce. Pracovníci již nemusí ručně zadávat data z ERP systému do operátorských panelů...

Z našeho řešení

z-naseho-reseniCloud computing je dnes termín skloňovaný ve všech pádech. Co může cloud computing přinést Vaší firmě? Přečtěte si více o našem řešení Cloud Computingu, které pomůže Vaší firmě.